۱۰ مزیت نگهداری سگ ها (بزرگ شدن سگ ها با بچه ها)

سگ ها و بچه ها می توانند بهترین دوست هم شوند وقتی که با هم بزرگ شوند. همچنین می توانند منفعت زیادی برای دویشان داشته باشد در واقع  نگهداری از سگ ها فرصت افزایش زمان بازی تا ذهنیت شادتررا به کودکان میدهد.  این مقاله سایت پتیجات رو حتما تا آخر بخونید تا برایتان از مزایای بزرگ شدن همزمان سگ ها با بچه ها در خانه بگوییم.

بیشتر بچه ها عاشق سگ ها هستند چون خیلی بامزه و دوست داشتنی هستند و رفتاری دوستانه و اجتماعی دارند. اما چیزی که خیلی مهمه اینه که آیا میدونید سگ می توانند به رشد  سالم فیزیکی و روانی کودکتان کمک کنند؟ در ادامه چند تا از این مزیت هارو با هم می خونیم.

۱-نگهداری از سگ یعنی داشتن یک همراه همیشگی

اگرچه دوران بچگی برای همه بچه ها خوب و راحت و بدون دغدغه نیست اما با نگهداری از سگ ها می توانند همراهان همیشگی خوبی برای روزهای بالا و پایین زندگی بچه هاتون باشن. سگ ها می توانند منبع راحتی بسیار خوبی برای بچه ها باشند حتی در زمانی که آن ها درگیر درس های دشوار زندگی هستند. وقتی بچه ها نارحتند یا عصبانی اند و یا از چیزی ترسیدن می توانند همیشه به سگشان رو بیاورند. تحقیقات نشان داده است که نگهداری از سگ ها و در کل حیوان خانگی و نوازش آنها ها می تواند در از بین بردن استرس و بدست آوردن آرامش به افراد کمک کند.

مزایای نگهداری از سگ ها
نگهداری از سگ ها یعنی همیشه رو داشتن یه دوست خوب حساب کنید

۲-سبک زندگی فعال تر با نگهداری از سگ ها

همچنین نگهداری از سگ ها سبک زندگی فعال تری را می طلبد. خانواده هایی که از سگ مراقبت میکنند، کودکانشان  ۱۱ دقیقه در روز فعالیت بیشتری دارند نسبت به همسالان خود در خانواده هایی که از سگ نگهداری نمی کنند. شاید زمان خیلی زیادی به نظر نرسد اما در طی یک هفته یا یک ماه زمان زیادی می شود. بسیاری از سگ ها به دویدن، پیاده روی و زمان بازی زیادی نیاز دارند. چشم های درخشان توله های کوچیک و دوست داشتنی که به شما نگاه می کنند به شما انگیزه بالایی می دهند حتی زمانی که حوصله ندارید.

۳-آیا بچه هایی که حیوان خانگی دارند مسئولیت پذیرند؟

داشتن حیوان خانگی یکی از بهترین راه های یادگیری مسئولیت پذیری می باشد. زمانی که کودک یاد می گیرد حواسش به ظرف آب و غذای سگ باشد، در آن لحظه احساس مسئولیت پذیری در اون شکل می گیرد و با تکرار نگهداری از سگ این احساس در اون تقویت می شود. همچنین کودکان با مراقبت از حیوان خانگی خود، همدلی و شفقت را یاد می گیرند و حس عزت نفس در آنان تقویت می شود.

نگهداری از سگ بتعث نهادینه شدن مسئولیت پذیری در کودکان میشود

۴-نگهداری از سگ و تاثیر شگفت انگیز آن در سلامتی

تحقیقات نشان داده است نوزادانی که در ارتباط نزدیک با حیوانات خانگی بزرگ می شوند تا قبل از یک سالگی کمتر به پزشک مراجعه می کنند نسبت به کودکانی که حیوان خانگی ندارند. همچنین تحقیقات نشان داده است کودکانی در ارتباط نزدیک با سگ ها بزرگ می شوند آلرژی کمتری را تجربه می کنند.

۵-یادگیری عشق بی قید و شرط با نگهداری سگ

کودکان مرکز توجه خانواده هستند و خیلی سریع یاد میگیرند که حول محور آنان می چرخد. اینجاست که خیلی مهمه که ما آنان را با مفاهیم عشق بی قید و شرط و وفاداری آشنایشان کنیم. حالا چه معلمی بهتر از همراهی او با یک حیوان خانگی مثل می تواند به او بهتر یاد دهد؟اگر قصد آموزش غیر مستقیم به کودکانتان را دارید قطعاً نگهداری از سگ به شما کمک شایانی خواهد کرد.

۶-تشویق کودکان به صحبت کردن

سگ ها فرصت های زیادی را برای تمرین صحبت کردن کودکان فراهم میکنند. اگرچه این ترغیب به صحبت کردن در حد صدا زدن نام سگ یا درخواست اجرای بعضی دستورات ساده مثل بنشین و برو و بیا و یا غر زدن باشد. اما نگهداری از سگ باعث می شود بچه ها مشتاق شوندکه با دوست جدیدشان گپ بزنند. همچنین سگ ها می توانند با آرامش و با سرگرمی به کودکان با مشکل گفتاری کمک کنند. به دلیل اینکه سگ ها نمی توانند هنگام گفتار کودکان آنان را قضاوت کنند پس گفتار درمانی را برای آنان کمتر چالش برانگیز و سرگرم کننده تر می کنند.

۷-نگهداری از سگ ها مساویست با حمایت و مراقبت دائمی

همه ما داستان هایی از نجات نوزادان از دست متجاوزان، بلایای قریب الوقوع یا حیوانات خطرناک توسط سگ های قهرمان شنیده ایم. سگ ها می توانند محافظان قابل اعتماد ما و کودکانمان باشند. و وقتی نوبت به کودکان می رسد، آن ها واقعا اجازه می دهند که سگ ها ماهیت محافظت کنندگی خود را نشان بدهند. آن ها طوری نوزادان انشان را نگاه می کنند که انگار جزیی از توله های خودشان است و هرگز مراقب خود را رها نمی کنند.

مزایای نگهداری از سگ ها
نگهداری از سگ و مزایای فراوان آن برای کودکان

۸-با نگهداری از سگ وقت بیشتر در خارج از خانه سپری می شود

اگرچه این خارج شدن از خانه ممکن است بخاطر پیاده روی روزانه در محل باشد و چه سفر به پارک، داشتن یک همراه سگ کمک بزرگی به قرار گرفتن در فضایی خارج از منزل  می کند.

۹-ایجاد پیوند عاطفی

با نگهداری سگ در خانه، والدین می توانند از این فرصت طلایی برای تقویت تیم کاری و همکاری بین خواهر و برادر در خانه استفاده کنند. پیاده روی و بیرون بردن سگ از خانه می تواند به مسئولیت های مشترک تبدیل شود. و وقتی زمان بازی فرا می رسد، پیوستن به سگ برای دویدن در باغ باعث نزدیک تر شدن آن ها به یکدیگر می شود.

مزایای نگهداری از سگ ها
نگهدری سگ و بهبود روابط عاطفی

۱۰-برای نگهداری از سگ نگرانی ها را کنار بگذارید

احتمالا یکی از بهترین مزیت های مراقبت از سگ در سال های اولیه کودکی این است که سگ ها کودکان را شاد و سرزنده نگه می دارند. تحقیقات نشان داده است که تعامل با حیوانات باعث افزایش سطح سروتونین و دوپامین می شود که عناصر شیمیایی سازنده احساسات مثبت هستند.بازی و تعامل با سگ ها کاملا سرگرم کننده است و مطمئنا روز هر کودکی را زیباتر می کند. همچنین بزرگ شدن با سگ می تواند از بسیاری جهات زندگی کودکان را غنی کند. یوستن سگ به خانواده می تواند یکی از بزرگ ترین هدایایی باشد

که می توانیم به بچه هایمان بدهیم.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.