تغذیه سگ باردار یا سگ مادر

حیوانات مختلف به خصوص حیوانات خانگی یا همان پت های دوست داشتنی ما به واسطه ی نزدیک بودن به ما برخی اخلاقیات و خلق و خوی ما را به خود میگیرند . سگ ها گربه ها و در کل حیوانات دست آموز و خانگی ما نیاز به توجه ما دارند . یکی از نقاط حساس زندگی پت ها دوران بارداری آنهاست…شما قبل و بعد بارداری حیوانات خانگی خود نیاز به توجه دوچندان به آنها هستید و نیاز است مقدماتی را فراهم آورید. با این مطلب پتیجات همراه باشید تا نکات مهمی راجع به تغذیه سگ باردار قبل و بعد از وضع حمل را با شما به اشتراک بگداریم

نحوه تغذیه سگ باردار یا سگ مادر

بعد از اینکه سگ مادری توله ای به دنیا آورد ، باید کمی بیشتر از او مراقبت کنید. به طور خاص ، برای اطمینان از سالم ماندن او و توله سگها ، او باید به طور مناسب تغذیه و هیدراته شود. برای اینکه مادر شیر کافی با کیفیت بالا برای تغذیه توله سگهای خود تولید کند ، به غذای با کیفیت بالا که شامل مقادیر زیادی پروتئین ، چربی و کلسیم باشد ، احتیاج دارد. علاوه بر این ، او برای تغذیه توله سگهای خود، باید به آب بیش از حد معمول دسترسی داشته باشد.

تغذیه سگ باردار یا سگ مادر
تغذیه سگ باردار قبل و بعد از وضع حمل

غذا را خودتان برای سگ مادر بیاورید

یکی از نکات روانی برای تغذیه سگ باردار این است که غذا را نزدیک سگ مادر قرار دهید تا مجبور نشود توله سگها را برای خوردن ترک کند. بسیاری از مادران توله های تازه متولد شده نمی خواهند توله سگهای خود را برای خوردن غذا تنها بگذارند ، بنابراین پس از زایمان مدت زیادی از خوردن غذا خودداری می کنند. با این حال ، می توانید به سگ خود اجازه دهید کمی برای غذا خوردن صبر کند. بیشتر سگهایی که زایمان می کنند چند ساعت برای خوردن غذا صبر می کنند. آنها قبل از اقدام به غذا خوردن نیاز به استراحت و بهبودی در دوران نقاهت دارند.

غذاهای بسیار خوش طعم به سگتان بدهید

اگر مادر سگ شما در خوردن غذای سگ بلافاصله پس از تولد توله سگ مردد است ، می توانید به او غذاهای پرکالری بدهید که نمی تواند مقاومت کند. این می تواند درمان های خاصی باشد که می دانید آن را دوست دارد یا یک زرده تخم مرغ یا گوشت قرمز به غذای معمولی آن اضافه کنید. برای خوش طعم شدن غذا ، سعی کنید آن را در آب مرغ خیسانده و مایکروویو کنید تا گرم شود.برای تغذیه سگ باردار مهم ترین نکته تعداد کالری و طعم غذاست.

تغذیه سگ باردار با مایعات(آبرسانی)

سگی که توله ای  به دنیا آورده باشد در طی این فرآیند مایعات زیادی از دست داده است. به همین دلیل ، شما می خواهید او را وادار کنید که هرچه زودتر مقداری آب بنوشد. این به شما کمک می کند تا از کمبود آب بدن جلوگیری کنید. اگر او نمی خواهد آب ساده بنوشد ، سعی کنید کمی آب مرغ به او بدهید تا بنوشد. این ممکن است بیشتر از آب برای سگ فریبنده باشد.

تغذیه سگ باردار یا سگ مادر
سگ مادر را با غذای پر کالری و خوش طعم اقوا کنید

تغذیه سگ باردار را چند برابر کنید

سگی که به دنیا آورده و توله سگ های خود را شیر می دهد ، نیاز به خوردن غذای بیش از حد معمول دارد. در حقیقت ، اکثر سگ ها باید پس از زایمان دو برابر مقدار معمول غذا تغذیه کنند. اگر غذای کافی به آن ندهید ، دیگر نمی تواند از وزوز بهبود یابد و به نوزادان خود غذا دهد. این غذا به جای فقط چند وعده غذایی بزرگ ، باید در وعده های غذایی کوچک در طول روز تغذیه شود. این به سگ شما کمک می کند غذا را راحت هضم کند. به قسمت پشت کیسه غذایی سگ خود مراجعه کنید تا ببینید سازنده برای سگ های باردار یا شیرده چه پیشنهادی دارد.

غذای سگ مادر را به غذای توله سگ تغییر دهید

غذای توله سگ کالری زیادی دارد و بسیار زود هضم است. این بدان معنی است که مادر می تواند مواد مغذی موجود در غذا را به سرعت جذب کند. تغذیه غذای توله سگ مادر همچنین به شما اطمینان می دهد که توله سگهایی که او تغذیه می کند از تغذیه مناسب برخوردار هستند. مقدار غذای پیشنهادی بسته بندی غذای توله سگ را به سگ مادر تغذیه کنید ، اما اطمینان حاصل کنید که در طول روز چندین وعده غذایی بدهید یا فقط اجازه دهید سگ به طور مداوم با غذا بازی بازی کند. برای جلوگیری از ناراحتی معده ، ۳-۴ روز اول غذای توله سگ را با غذای معمولی سگ مخلوط کنید. این به مادر سگ کمک می کند تا به تدریج با غذای توله سگ سازگار شود.

تغذیه سگ باردار یا سگ مادر
در کنتر تغذیه سگ باردار به تغذیه توله ها هم توجه کنید

تغذیه سگ باردار و شیرده

مطمئن شوید که سگ مادر آب زیادی می نوشد. سگی که شیرده است برای تولید شیر کافی باید مایعات زیادی بنوشد. اطمینان حاصل کنید که مادر سگ به طور مداوم به آب دسترسی دارد در حالی که کودک خود را شیر می دهد. باید مراقب باشید که اگر سگ شما از رژیم غذایی خشک استفاده می کند ، چه مقدار آب می نوشد ، هوشیار باشید. میزان تغذیه سگ مادر را برای چندین هفته افزایش دهید. مادر سگ شما باید طی چند هفته پس از زایمان میزان شیر تولیدی خود را افزایش دهد. حدود سه هفته پس از زایمان در اوج تولید شیر خواهد بود. در این مرحله همچنین باید تا چهار برابر قبل از بارداری غذا بخورد. این غذا باید حداقل در چهار وعده غذایی در طول روز پخش شود. این به او کمک می کند تا این مقدار غذا افزایش یابد.

وزن سگ مادر را کنترل کنید

سگ مادری که پرستار توله سگ است در معرض خطر لاغر شدن بیش از حد قرار دارد. در تغذیه سگ باردار یا شیر ده اگر او به اندازه کافی کالری دریافت نکند تا با تولید شیر همگام شود ، بدن او از ذخایر استفاده می کند که می تواند منجر به کاهش وزن ناسالم او شود. برای جلوگیری از این مسئله ، مطمئن شوید که سگ شما قبل از بارداری بیش از ده درصد از وزن اصلی خود را از دست نداده است. اگر غذای کافی به آن ندهید ، دیگر نمی تواند از وزوز بهبود یابد و به نوزادان خود غذا دهد.در این مرحله همچنین باید تا چهار برابر قبل از بارداری غذا بخورد.

این غذا باید حداقل در چهار وعده غذایی در طول روز پخش شود. این به او کمک می کند تا این مقدار غذا افزایش یابد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.